Galerie G99 je od roku 2000 nezávislou součástí Domu umění města Brna a programově navazuje na práci bývalé Galerie mladých v Brně, jež se svým směřováním vždy snažila prezentovat nejaktuálnější výtvarné aktivity nejmladších tvůrců. Zaměřuje se na nejdůležitější autory spjaté s Brnem, stejně jako na zprostředkování informací o nejnovějších trendech mezinárodní mladé umělecké scény v co největší šíři jejich výrazu. Do března roku 2003 se Galerie G99 nacházela na Benešově ulici v Brně, nyní je umístěna do suterénních prostor Domu pánů z Kunštátu. Galerie se snaží od svého začátku upozorňovat na vznikající názorové progresivní proudy v současném výtvarném umění s dopadem na společenský prostor, provoz umění, či specifikaci problému center a periferií. Galerie zároveň zaměřuje své aktivity na projekty přesahující prostor galerie, na překonání tabu komunikace mezi společností a uměním. Toto směřování nastolila v Galerii mladých v roce 1996 její tehdejší kurátorka Tereza Petišková. Galerie tehdy představila řadu monografickýc
Od roku 1997 galerie prezentovala několik desítek individuálních výstav a skupinových projektů. Za všechny jmenujme aspoň některé: L. Jasanský, M. Polák, Irena Jůzová, František Skála, Jiří Maška, Michal Kalhous, Zdena Kolečková, Milan Mikuláštík, Jan Stolín, Jana Matoušková, Pavel Ryška, David Možný, Pavel Humhal, Bruno Audebert, Magali Sanheira, Michaela Thelenová a mnoho dalších. Ze skupinových projektů např. "DEMODE" (abstraktní tendence v současném výtvarném umění), Skupina Luxus, "Osobní rituály" (fotografický projekt), "Laboratory" (mezinárodní výstava zaměřená na elektronické média), -Obrazy se zvolna míhají" (absolventi FaVu VUT v Brně) nebo "Velká přestávka" skupiny Pondělí.
Díky velké vstřícnosti ředitelství Česká Pošta, s.p. - Jižní Morava galerie získala nové prostory v roce 2000 a představila zde mezinárodní projekty Maria Pask (Holandsko), Cyril Blažo (Slovensko), Humr (ČR) nebo A.K.T.III.
V roce 1997 se uskutečnil v rámci Galerie mladých první festival performance art A.K.T. I, který svým pokračováním v roce 1998 naznačil možné proměny tohoto média v české výtvarné scéně. Připomeňme jen několik zúčastněných jmen - Petr Lysáček, Pavel Želechovský, Marian Palla, Petr Šesták, Michal Murin, Peter Kalmus, Tomáš Ruller, Peter Rónai, Richard Fajnor a další.V roce 2002 proběhl po určité odmlce a hledání nových východisek již třetí ročník A.K.T. III. V mezinárodním obsazení pod názvem -Mezi realitou a fikcí" překlenul klasické galerijní zázemí a vejšel do veřejného prostoru jeho narušováním, obhajobou, či jakoukoli ingerencí, která může překonat rozdíly v chápání reality.
Kurátoři:
1993 - 1996 Tereza Petišková, 1997 - 1998 František Kowolowski -Galerie mladých U dobrého pastýře", Radnická 4, Brno
1999 - 2000 bez prostoru,
2001 František Kowolowski